top of page

Частинка минулого (історія створення)

Бібліотека заснована в лютому 1991 року. Книжковий фонд (30 тис. прим.) складався з конфіскованих книжок приватних бібліотек та інших книгозбірень.

У зв*язку із здобуттям незалежності Україною, бібліотека почала удосконалюватись та змінюватись, було проведено ряд реформ, зокрема й у кадровому забезпеченні, була

розроблена нова стратегія розвитку організації (зокрема, проведення наукових конференцій), всіма силами керівництво збільшувало фонди та сприяло ефективному навчанню працівників, їх спристосуванню до нових умов та вимог роботи.

У 1995 році бібліотека отримала нове чотирьохповерхове приміщення площею 5 тис. м2. Нове приміщення надало можливості для впровадження сучасної структури обслуговування читачів: створено відділ іноземної літератури, відділ бібліографії, редакційно-видавничий відділ, сектор статистики та контролю із столом довідок, відділи стародруків та рідкісних видань. У різні роки книгозбірня отримувала від 18 до 25 тис. назв книг щорічно.

На початку 2000-х була розгорнула інноваційні методи господарювання — залучення додаткових коштів для покращання свого фінансового стану. Збільшився перелік платних бібліотечних послуг.

 

З 1991 році розпочалась комп'ютеризація традиційних бібліотечних технологій на основі локальної мережі персональних комп'ютерів. Автоматизовано такі технологічні процеси: облік нових надходжень та обробка документів, бібліотечна статистика. Створено електронний каталог, електронну картотеку статей, на основі яких здійснюється довідково-бібліографічне обслуговування користувачів. Створюється електронна база даних краєзнавчої літератури, в тому числі повнотекстових краєзнавчих документів.Склад фондів — універсальний за змістом. Провідне місце займає наукова та виробнича література. Широко представлені довідкові видання: енциклопедії, довідники, словники, бібліографічні посібники, містяться також платівки, ізовидання, ноти, електронні видання. Гордість бібліотеки — рідкісні книги. Серед них — література XVII–XIX ст. з різних галузей знань, прижиттєві видання І. Буніна, М. Костомарова, багатотомне видання словника Д. Дідро, «История русскаго искусства» в 5-ти т. І. Грабаря, книги з серії «Музей європейського мистецтва» з гравюрами, виданої у Польщі в 1875 році. Користується популярністю серед наукових працівників «Энциклопедический словарь» Ф. Брокгауза та І. Ефрона у 82 т., «Всеобщая история литературы» в 3 т. під редакцією В. Ф. Корша.Сьогодні Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека обслуговує біля 39.0 тис. читачів. Книговидача становить понад 700 тис. прим. видань.Щоденно бібліотеку відвідує в середньому біля 400 читачів.на сучасному етапі проводитиься оцифрування всього фонду та оновлення приміщень бібліотеки, що включає оснащення та покращення матеріально-технічної бази.

bottom of page